رييس گروه ايمني و مديريت بحران توانير تاكيد كرد

لزوم تعريف سال بدون خاموشي در توزيع برق / استفاده از موبايل در تعميرات شبكه ها ممنوع!

رييس گروه ايمني و مديريت بحران توانيردر كارگاه تخصصي ايمني و الزامات بهره برداري كه در ششمين نشست هم انديشي بهره برداري شركت هاي توزيع نيروي برق غرب و شمال غرب كشور برگزار شد، گفت: صيانت از حقوق مردم و صنعت برق تنها با رعايت الزامات ايمني و استانداردهاي تعريف شده در اين خصوص امكان پذير است.
به گزارش پايگاه خبري توانير مهندس محمد علي بهنود با اشاره به ضرورت تلاش براي عدم تكرارت حوادث مشابه در صنعت برق اظهارداشت: بايد براي سپري كردن سال ها و سنوات بدون حادثه تلاش كنيم.
بهنود به درس گرفتن از بحران هاي طبيعي و هدف و گذاري و برنامه ريزي براي مقابله با موارد مشابه تاكيد كرد: صيانت از حقوق مردم و صنعت برق تنها با رعايت الزامات ايمني و استانداردهاي تعريف شده در اين خصوص امكان پذير است.
وي با بيان اين اصل در صنعت برق بايد براي پيشگيري از وقوع حوادث باشد، خاطرنشان كرد: سياست ها و دستورالعمل هاي مربوط به حوزه بحران و مديريت بحران، توسط وزارت نيرو و توانير ابلاغ شده است.
بهنود ادامه داد: نحوه تخصيص بودجه در بخش ايمني بايد براساس برنامه ريزي باشد و در عين حال نظارت هاي دقيقي براي استقرارمديريت مبتني بر استانداردهاي HSE صورت گيرد.
رييس گروه ايمني و مديريت بحران توانير با اشاره به ضرورت سوق دادن برنامه هاي شركت هاي توزيع برق به سمت اقدامات پيشگيرانه افزود: حوادث مشابه نبايد در صنعت برق تكرار شود و در اين راستا بايد آموزش هاي دقيق و فني در دستور كار قرار گيرد و در عين حال بايد به خاطر داشته باشيم كه بازآموزي حتي براي كساني كه سالها تجربه حضور در حوزه بهره برداري توزيع برق را دارند، عيب نيست.
وي همچنين خاطرنشان ساخت: بايد به پيمانكاران و مشاوران نيز آموزش هاي لازم در حوزه ايمني و رعايت استانداردهاي HSE ارائه شود تا رفتار هاي صحيح در اين خصوص شكل بگيرد.
بهنود با ارائه مثالي در اين خصوص گفت: به طور مثال بديهي ترين مواردي كه بايد توسط پيمانكاران رعايت شود اين است كه در هنگام كار با شبكه هاي برق از بكاربردن تلفن همراه (موبايل) خودداري نمايند تا از وقوع حوادث ناخوشايند جلوگيري شود.
بهنود گفت: ايمني نشات گرفته از ر فتار انسان است و بايد در اين خصوص آموزش ها و باز آموزي ها به صورت مداوم ادامه داشته باشد.
وي ادامه داد: براي ايمني بايد سرمايه گذاري انجام و بخشي نگري ها به ويژه در اين حوزه بايد حذف شود
رييس گروه ايمني و مديريت بحران توانير ابراز كرد: مديران بايد در نظر داشته باشند كه وقوع حوادث و تكرار حوادث مشابه، ناشي از كمبود ايمني است و HSE به دنبال افزايش سطح ايمني مصرف كنندگان برق و پرسنل بهره برداري از شبكه هاي برق است .

برپايه اين گزارش، ششمين دوره نشست منطقه اي بهره برداري شركتهاي توزيع نيروي برق، ويژه غرب و شمال غرب كشور به ميزباني شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي از امروز در شهر اروميه برگزار مي شود.
در اين نشست سه روزه بيش از 137 نفر از مديران و كارشناسان شركتهاي توزيع نيروي برق مستقر در نوار غربي و شمال غربي كشور شامل شركت هاي گيلان، آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي،تبريز، لرستان ، همدان، ايلام، قزوين،زنجان، كرمانشاه و كردستان و اردبيل حضور دارند.

کد خبر : 83820
تاریخ : سه شنبه ، ١٨ مهر ١٣٩٦ ١٣:١٥