نشست اروميه / 4 مدير كل دفتر راهبري و نظارت بر انتقال و توزيع برق وزارت نيرو

مناطق غرب و شمالغرب نقش ارزنده اي در صنعت برق كشور دارند/ حركت صنعت برق ايران در مرزهاي دانش جهاني

طمدير كل دفتر راهبري و نظارت بر انتقال و توزيع برق وزارت نيرو گفت: مناطق غرب و شمالغرب نقش حساس و ارزنده اي در صنعت برق كشور دارند.

به گزارش پايگاه خبري توانير، "عبدالصاحب ارجمند" صبح سه شنبه در آيين آغاز به كار ششمين نشست هم انديشي بهره برداري شركت هاي توزيع نيروي برق غرب و شمالغرب كشور در اروميه نيروي انساني فرهيخته و توانمند با بار علمي بالا را از نقاط قوت صنعت برق كشور دانست و اظهار داشت: بخش اعظمي از اين نيروي انساني فرهيخته در استان هاي غرب و شمالغرب كشور متمركز شده كه نشان دهنده اهميت و نقش ارزنده اين مناطق در صنعت برق كشور است.

وي با اشاره به شرايط جغرافيايي مناطق غرب و شمالغرب كشور عنوان كرد: بارش سنگين برف، آب و هواي سرد و كوهستاني شرايط را براي خدمات رساني در بخش صنعت برق اين مناطق سخت كرده اما مديران عامل اين مناطق با بهره گيري از نيروهاي انساني فرهيخته و كارشناسان خبره به خوبي توانسته اند به نحو احسن به مردم خدمت رساني كنند.

عبدالصاحب از صنعت برق به عنوان حياتي ترين و زيرساختي ترين كالاي كشور نام برد و افزود: صنعت برق شامل مجموعه اي عظيم از نيروگاه هاي برق، شركت هاي برق منطقه اي، شركت هاي توزيع برق، مشاوران، پيمانكاران و...است كه سمفوني بزرگ و زيبايي براي برق رساني كشور مي نوازند.

مشاور وزير و مدير كل دفتر راهبري و نظارت بر انتقال و توزيع برق وزارت نيرو ادامه داد: اختلال در روند كار هر يك از اين بخش ها كه بزرگترين سيستم بهم پيوسته ساخت بشر در دنياست موجب اختلال در ساير بخش ها مي شود و مردم نيز براحتي اين مشكل را لمس مي كنند.

عبدالصاحب با بيان اينكه اداره كرد و برنامه ريزي صنعت برق به دليل پيچيدگي و وسعت شركت هاي زيرمجموعه اش كاري سخت و طاقت فرساست، اضافه كرد: جريان بزرگ علم و فناوري كه صنعت برق با مرزهاي اين دانش سر و كار دارد به همراه جريان مالي و اقتصادي ايجاب مي كند فعاليت ها در هر سطحي به نحو احسن و با تكيه بر مدل علمي و تخصصي انجام گيرد.

مديركل دفتر راهبري و نظارت بر انتقال و توزيع برق وزارت نيرو با تاكيد بر اينكه اگر در وزارت نيرو سياست گذاري ها درست انجام گيرد و در سطح كلان كشور شركت هاي توانير راهبردهاي اين سياست گذاري را درست پياده سازي كنند شاهد سيستمي موفق در صنعت برق خواهيم بود گفت: شركت هاي توزيع برق كه حلقه آخر و تكميل كننده اين صنعت هستند؛ نيز اگر راهبردها را عملياتي و به نحو احسن تدوين و پياده سازي كنند صنعتي موفق خواهيم داشت.

عبدالصاحب اضافه كرد: در حال حاضر چالش ها و مشكلات بزرگي در صنعت برق داريم، اما نقاط قوتي زيادي از جمله نيروي انساني فرهيخته نيز هست كه با تكيه بر اين نقاط قوت مي توان چالش ها را به راحتي پشت سرگذاشت.

وي قرار گرفتن در رتبه 14صنعت برق كشورمان در دنيا را از ديگر نقاط قوت صنعت برق برشمرد و گفت: اين امر افتخار بزرگي كه اميدواريم با ارتقاي شاخص ها شاهد افزايش جايگاه كشورمان در سال هاي آينده باشيم

برپايه اين گزارش، ششمين دوره نشست منطقه اي بهره برداري شركتهاي توزيع نيروي برق، ويژه غرب و شمال غرب كشور به ميزباني شركت توزيع نيروي برق آذربايجان غربي از امروز در شهر اروميه برگزار مي شود.
در اين نشست سه روزه بيش از 137 نفر از مديران و كارشناسان شركتهاي توزيع نيروي برق مستقر در نوار غربي و شمال غربي كشور شامل شركت هاي گيلان، آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي،تبريز، لرستان ، همدان، ايلام، قزوين،زنجان، كرمانشاه و كردستان و اردبيل حضور دارند..

کد خبر : 83816
تاریخ : سه شنبه ، ١٨ مهر ١٣٩٦ ١٥:٥٤