به منظور آشنايي با بورس انرژي

برگزاري جلسه آموزشي توجيهي مشتركين صنعتي در شركت برق منطقه اي غرب

جلسه آموزشي توجيهي مشتركان صنعتي با قدرت قراردادي بيش از 5 مگاوات در خصوص نحوه خريد برق از طريق بورس انرژي و قرارداد دوجانبه در محل تالار برق غرب برگزار شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي غرب، جلسه آموزشي توجيهي مشتركان صنعتي با قدرت قراردادي بيش از 5 مگاوات در خصوص نحوه خريد برق از طريق بورس انرژي و قرارداد دوجانبه در محل تالار برق غرب برگزار شد.

گفتني است اين جلسه با حضور مسئولان شركت هاي توانير، مديريت شبكه برق ايران، برق منطقه اي غرب، توزيع نيروي برق استان هاي كرمانشاه، كردستان و ايلام و همچنين 18 شركت صنعتي مشترك شركت برق منطقه اي غرب و شركت خدمات مهندسي عصر انديشه، برگزار شد.

شايان ذكر است در ابتدا مهندس اكيا معاون برنامه ريزي و تحقيقات اين شركت به بيان توضيحاتي در خصوص مزاياي خريد برق از طريق بورس انرژي و قرارداد دوجانبه براي مشتركان صنعتي پرداخت.

در ادامه جلسه، دكتر فياض منش مديركل دفتر برنامه ريزي تلفيقي شركت توانير در مورد مباني قانوني و الزامات قرارداد اتصال به شبكه برق توضيحاتي را ارائه و بر تأمين برق مشتركان موجود و متقاضيان از طريق بورس انرژي و قرارداد دوجانبه، تاكيد كرد.

سپس مهندس باقري مدير توسعه بازار برق و هماهنگي با بورس انرژي شركت مديريت شبكه برق ايران، نحوه اخذ كد بورس انرژي، گواهي ظرفيت و انجام معاملات در بازار بورس انرژي را براي حاضرين جلسه تشريح كرد.

همچنين مهندس ظريفي مدير قراردادهاي بازار برق شركت مديريت شبكه برق ايران مطالب جلسه را در رابطه با نحوه انجام قرارداد دو جانبه با نيروگاههاي دولتي و غيردولتي و روند فروش برق و ترانزيت برق جمع بندي و توضيحاتي ارائه داد.

شايان ذكر است مهندس اسدي نماينده مديرعامل و معاون طرح و توسعه اين شركت ضمن اشاره به اهميت موضوع توسعه و پيشرفت صنايع و لزوم استفاده از ظرفيت هاي خريداري شده و بلا استفاده ديگر مشتركان صنعتي كشور، بر خريداري برق از طريق بورس انرژي و قرارداد دوجانبه توسط مشتركان برق با قدرت قراردادي بالاي 5 مگاوات تأكيد كرد.

در پايان جلسه به سؤالات حاضرين، پاسخ لازم ارائه شد.

کد خبر : 83591
تاریخ : دو شنبه ، ٢٠ شهریور ١٣٩٦ ١١:١١