در استان لرستان انجام شد

صرف 12ميليارد تومان اعتبار براي برقدار كردن 420خانوار روستايي

با صرف 12ميليارد تومان اعتبار 420 خانوار در مسير روستاهاي تنگ هفت برقدار شدند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع برق استان لرستان، مهندس فريدون خودنيا مديرعامل شركت در آيين افتتاحيه برق رساني به روستاي بزرگ تنگ هفت و 20 روستاي مسير فوق بيان داشت: اين اقدام كه يك ابر پروژه است كه معادل 12 ميليارد تومان هزينه در برداشت و سالها بود مردم اين منطقه در آرزوي تامين برق و دست يابي به اولين زيرساخت زندگي و ابتدايي ترين امكانات رفاهي بودند كه شركت توزيع با هدف محروميت زدايي و خدمات رساني به مناطق محروم از جمله روستاهها موفق شد اين پروژه بسيار بزرگ را انجام و شادي و اميد را براي مردم درد كشيده اين منطقه به ارمغان آورد.

مديرعامل برق لرستان گفت: روستاهاي تنگ هفت كه توسط راه آهن وبا نصب ژنراتورهاي ديزلي سالها بود داراي برق ناپايدار بودند و 20 روستاي مسير مذكور كلا از نعمت روشنايي بر خوردار نبودند و با افزايش تعداد جمعيت روستاهاي تنگ هفت ومهاجرت تعدادي ازديگر روستاها به اين منطقه ژنراتورهاي راه اهن ديگر جوابگوي نياز مصرفي مردم نبودند و طي چند سال اخير درخواست هاي مكرر مردمي و افزايش نارضايتي ها شركت توزيع و راه آن را به تكاپوي برق رساني از شبكه سراسري وا داشت.

خودنيا گفت: متاسفانه مكاتبات و پيگيريهاي قبل از سال 95 همچنان بي نتيجه ماند تا اينكه با پشتيباني هاي مهندس بازوند استاندار و حمايت هاي مالي مهندس مصلحتي مشاور مديرعامل توانير و مجري طرحهاي برق رساني روستايي كشور در سال 95 موفق به اخذ اعتبار و نقدينگي آن به مبلغ 12 ميليارد تومان شديم.

خودنيا ابراز داشت: اين پروژه داراي مسيري بسيار سخت و صعب العبور به طول 66 كيلومتربود كه در اكثر نقاط تيرهاي بتوني با مشقات فراوان بر روي تپه ها و كوهها و انتهاي دره ها نصب شده و پس از پيروزي انقلاب اسلامي يك دغدغه فكري و يك پروژه بي نظير بود كه توانايي انجام آن به يك معما تبديل شده بود.

وي گفت: در طول مسير 20 روستا با 420 خانوار زندگي مي كنند كه همگي به شغل دامپروري مشغول بوده و سهم چشمگيري از فراورده هاي گوشتي استان را به خود اختصاص داده اند.

ايشان اظهارداشت: با برق رساني به منطقه شاهد مهاجرت معكوس از حاشيه شهرها به روستاهاي منطقه هستيم و اين خود نقطه عطفي است در راه رسيدن به اهداف متعالي حكومت اسلامي كه با همكاري دستگاهها و سازمان هايي مانند راه و شهرسازي، نيروي انتظامي شركت راه آهن، استاندار لرستان ودر رأس آنها شركت توانير و تلاشهاي مجدانه و دلسوزانه مهندس مصلحتي اجرايي شد.

در ادامه مهندس مصلحتي مدير طرحهاي برق رساني روستايي كشور گفت: بر اساس قول مساعدي كه در خردادماه سال گذشته به مسئولان استان لرستان دادم مصمم شديم پروژه فوق عملياتي شود كه هم به نفع مردم منطقه و هم دولت جمهوري اسلامي است و از اين موفقيت بزرگ بسيار خرسنديم كه در خواست هاي مكرر 12 ساله مردم بي پاسخ نماند و با اختصاص 22 ميليارد تومان در جهت رفع محروميت از اين استان منطقه تنگ هفت و 81 روستاي ديگر برقدار شدند.

مصلحتي گفت: نگاه دولت به استان هاي كشور هيچگاه حوزوي و جزيره اي نبوده و لرستان به واقع يكي از 3 استان محروم كشور است كه هنوز جاي كار در اين استان بسيار زياد است.

مشاور مديرعامل توانير گفت: سياست دولت بر اين است كه استانهاي محروم كشور در اولويت اول قرار دارند و تا محروميت زدايي ريشه اي، منطق حكم مي كند كه رسيدگي به آنها سرفصل عمران و آباداني قرار گيرد.

در ادامه مراسم مهندس بازوند استاندار لرستان ابراز داشت: در سال گذشته كه با همت مهندس خودنيا مديرعامل شركت توزيع، مهندس مصلحتي به اين استان دعوت شد در بررسي و تجزيه و تحليل عملياتي كردن پروژه فوق كه 66 كيلومتر راه سنگلاخي و كوهستاني و پوشيده از جنگل هاي انبوه و جود داشت معادلات بسيار سختي را پيش رو داشتيم كه با پشتكار و جديت برق لرستان و حمايت هاي مالي آقاي مهندس مصلحتي به جرات مي توان گفت بزرگترين پروژه برق رساني روستايي كشور را به سرانجام مقصود رسانديم.

مهندس بازوند گفت: ابر پروژه اي كه امروز آيين افتتاح آن برگزار شد از نتايج توجه دولت تدبير و اميد به رفع محروميت است كه در راستاي منويات مقام معظم رهبري و شعار سال كه توليد و اشتغال است صورت گرفت.

استاندار لرستان افزود: رسالت كاري ما توليد، اشتغال و تحقيق اقتصاد مقاومتي است و اين امر محقق نمي شود مگر با همدلي همفكري و جذب سرمايه گذاران داخلي و خارجي.

وي گفت: ما بايد موانع سرمايه گذاري در استان را برداشته و به صرف اينكه شخص مورد دلخواه ما مدير نيست يا در مسندي قرار ندارد راه را بر سرمايه گذاران نببنديم چون بزرگترين خيانت به مردم است و مسير توسعه استان به بن بست مي رسد.

هوشنگ بازوند گفت: مطالبه اصلي مردم رفع بيكاري و بهبود وضع معيشتي اقتصادي است كه با شعار و سياه نمايي برطرف نمي شود و وظيفه هر مدير و مسئولي است كه در چارجوب اختيارات دولت به وضعيت مردمي كه آگاهانه به پاي صندوقهاي راي مي آيند رسيدگي كند.

کد خبر : 83586
تاریخ : یکشنبه ، ١٩ شهریور ١٣٩٦ ٠٨:١٦