بازيد مهندس محمودي سرپرست وزارت نيرو از اولين پست برق كشور در عمق 16 متري زمين

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي خراسان، مهندس محمودي سرپرست وزارت نيرو در بازديد از پست 132/20 كيلوولت GIS شهدا در مشهد، ضمن قدرداني از اقدامات مهم شركت برق منطقه اي خراسان، اظهار داشت: وزارت نيرو جزو وزارتخانه هايي است كه مسئوليت سنگيني در خدمات رساني به مردم را بر عهده دارد و در اين وزارتخانه به ساخت تجهيزات داخلي و كاهش هزينه ها، تاكيد مي شود.

مهندس محمودي افزايش بهره وري در وزارت نيرو را مهم دانست و بيان داشت: شركت برق منطقه اي خراسان در اين زمينه قدم هاي خوبي برداشته است.

وي در ادامه گفت: احداث پست 132/20 كيلوولت شهدا در عمق 16 متري زمين در مشهد، نمونه خوبي از توجه به اقتصاد مقاومتي و خود باوري است كه براي اولين بار در خاورميانه اجرا شده است.

مهندس محمودي تصريح كرد: در احداث پست GIS شهدا علاوه بر توجه به مبلمان شهري، به پدافند غيرعامل نيز توجه شده كه اين پروژه مي تواند به عنوان الگويي براي ساير استان هاي كشور مطرح شود.

وي در پايان ضمن اشاره به مشكل تامين زمين براي احداث پروژه ها در كلان شهرها، اجراي اين پروژه به اين شيوه را راهگشاي تامين برق درشهرهاي بزرگ عنوان كرد و اظهار داشت: احداث پست GIS شهدا توسط شركت برق منطقه اي خراسان در عمق زمين، نشان از خودباوري مهندسين ايراني دارد كه توانسته اند با ريسك پذيري و غلبه بر مشكلات، پروژه منحصر به فردي را اجرا كنند. شايان ذكر است پست 132/20 كيلوولت شهدا در يكي از پر ترددترين مناطق شهر مشهد و در هسته مركزي شهر، به عنوان اولين پست زيرزميني GIS كشور و در عمق 16 متري زمين با اعتباري بالغ بر 210 ميليارد ريال به ظرفيت 200 مگاولت آمپر شامل چهار ترانس قدرت، دو بي خط 132 كيلوولت و دو بي ترانس و درمساحت هزار و 110 مترمربع با سيستم كنترلي DCS با قابليت كنترل از راه دور در حال احداث است كه تاكنون بالغ بر 85 درصد پيشرفت فيزيكي داشته و برق حرم مطهر امام رضا(ع)، مشتركان تجاري و خانگي طرح بزرگ ميدان شهدا و خط دو و سه قطار شهري مشهد را تامين خواهد كرد.

کد خبر : 83585
تاریخ : پنج شنبه ، ١٦ شهریور ١٣٩٦ ١٤:١١