حمايت همه جانبه برق باختر از توسعه تجديدپذيرها در راستاي توليد انرژي پاك

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق باختر، نشست هم انديشي بررسي زمينه هاي توسعه انرژي هاي تجديد پذير با حضور مهندس مقدسي نماينده محترم مردم اراك، خنداب و كميجان در مجلس شوراي اسلامي، مديرعامل و مديرن ارشد شركت برق منطقه اي باختر، مديركل منابع طبيعي، رئيس سازمان جهاد كشاورزي، مديركل امور اقتصاد و دارايي و نايب رييس مركز خدمات سرمايه گذاري استان مركزي در برق منطقه اي باختر برگزار شد.

در اين نشست مهندس فرهاد شبيهي مديرعامل برق باختر ضمن معرفي و ارائه گزارش از وضعيت شبكه برق و پروژه ها فوق توزيع و انتقال در حال احداث اين شركت اظهار داشت: با تلاش هاي شبانه روزي كاركنان در حوزه برق باختر، تاكنون از پيك بار مصرف بدون خاموشي عبور كرديم.

مديرعامل برق باختر به استفاده از منابع عمومي در راستاي توسعه زير ساختهاي برق تاكيد كرد و افزود: وصول مطالبات برق مصرفي در توسعه و احداث زير ساخت ها نقش بسزايي دارد و از اين محل مي توان در توسعه زير ساخت هاي برق استفاده كرد.

وي با اشاره به اهميت انرژي الكتريكي در توسعه صنعت، كشاورزي و ايجاد اشتغال بيان داشت: مسئولان استاني مي توانند در تحقق وصول مطالبات نقش موثري ايفا كنند.

وي در ادامه ضمن تشكر از مشتركان و صنايع همكار در طرح هاي مديريت مصرف افزود: با همكاري صنايع 168 مگاوات صرفه جويي در لحظه پيك كشوري در حوزه برق باختر رخ داده است.

وي به اقدامات انجام شده در خصوص پيش بيني احداث نيروگاههاي تجديد پذير در استان مركزي اشاره كرد و افزود: به لحاظ مزيت هايي كه استفاده از انرژي هاي نو در كاهش آلودگي هوا در شهرهاي بزرگي همچون اراك دارند ، تمام تلاش وزارت نيرو در جذب سرمايه گذار است و در حوزه برق باختر نيز بيش از 760 مگاوات توليد انرژي از محل انرژي هاي تجديدپذير پيش بيني شده است.

مهندس سيد مهدي مقدسي نماينده مردم اراك، خنداب و كميجان در مجلس شوراي اسلامي در اين نشست ضمن قدرداني از مجموعه وزارت نيرو به ويژه شركت برق منطقه اي باختر در تأمين انرژي برق بر تسريع بهره گيري از انرژي هاي نو تأكيد كرد و افزود: ضروريست مجموعه دستگاهها و ادارات مرتبط با تأمين برق از طريق انرژي هاي تجديد پذير شرايط لازم جهت احداث نيروگاههاي خورشيدي و بادي را در منطقه فراهم كرده و زمينه ورود سرمايه گذاران توانمند در اين بخش را تسهيل كنند.

بر اساس اين گزارش سرمايه گذار و مديران حاضر در اين نشست نقطه نظرات خود را در جهت احداث نيروگاههاي تجديد پذير مطرح و مقرر شد با توجه به امكان سنجي هايي كه در اين زمينه صورت پذيرفته است با حضور ارگانهاي ذيربط كار در اسرع وقت شروع شود.

کد خبر : 83274
تاریخ : شنبه ، ٢١ مرداد ١٣٩٦ ١٥:٠٣