تامين برق و روشنائي مسير زائرين اربعين از كنگاور تا قصرشيرين

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع كرمانشاه، پس از رسمي شدن بحث عبور زوار از مرز خسروي توسط ستاد مركزي اربعين حسيني و با اعلام رسمي استاندار كرمانشاه به عنوان رئيس اين ستاد كه قرار است حدود 13 درصد از زوار اربعين از مرز خسروي استان كرمانشاه عبور كنند، شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه نيز به عنوان يكي از دستگاه هاي عضو ستاد مركزي عتبات عاليات فعاليت خود را در اين زمينه آغاز كرد.

مهندس مرادي معاونت بهره برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع برق استان كرمانشاه و نماينده اين شركت در ستاد مركزي اربعين حسيني گفت: با برنامه ريزي هاي صورت گرفته، برآورد شده است روزانه حدود 500 هزار نفر از مرز خسروي عبور كنند. درهمين راستا وظيفه تامين زيرساخت روشنايي معابر، مسيرها و پاركينگ ها براي شركت در نظر گرفته شده است.

مرادي با بيان اينكه بزرگراه قصرشيرين به خسروي 15 كيلومتر مسير روشنايي دارد، اظهار داشت: بسياري از بخش هاي اين مسير نيازمند عمليات اصلاح و بهينه سازي است كه هم اكنون حدود 6 كيلومتر روشنائي معابر بزرگراه قصرشيرين به خسروي با استفاده از جديدترين دستگاه ها درحال اصلاح و بهينه سازي است.

وي با اشاره به تجارب گذشته عبور زوار، يكي از نيازهاي اصلي زائرين را پاركينگ خودرو اعلام كرد و گفت: نياز اصلي پاركينگ ها روشنايي است و تامين روشنايي 140 هكتار پاركينگ هاي مختص به زوار اربعين توسط برج هاي نوري نيز در دستور كار قرار دارد كه كار طراحي آن نيز صورت گرفته است.

وي ادامه داد: فعاليت موردنظر ديگر تقويت شبكه 20 كيلوولت خسروي است كه به همين منظور 17 كيلومتر خط فشار متوسط هوائي جهت افزايش قابليت اطمينان برق مسير قصرشيرين به خسروي پيش بيني شده است.

معاونت بهره برداري و ديسپاچينگ شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه با اشاره به برگزاري جلسات متعدد در اين حوزه، خبر از تهيه 4 دستگاه ديزل ژنراتور براي مراكز اضطراري داد و افزود: برق رساني به 20 موكب حسيني در مسير قصرشيرين به خسروي نيز در برنامه شركت توزيع نيروي برق استان كرمانشاه قرار دارد.

وي در پايان از احياي مهمانسراهاي شركت توزيع برق در مسير كنگاور كه ورودي استان است تا قصرشيرين كه مرز استان با كشور عراق است، خبر داد و از همكاران شركت توزيع برق استان كرمانشاه خواست تا با جان و دل تلاش كنند و از زوار حضرت ابا عبدا... پذيرايي ويژه اي داشته باشند تا راهشان را روشن نگه دارند و زوار بتوانند به راحتي و بدون هيچ گونه دغدغه اي مسير خود را بپيمايند.

کد خبر : 83247
تاریخ : پنج شنبه ، ١٩ مرداد ١٣٩٦ ١٢:٢١