پرسش خبرنگاران و پاسخ مديرعامل توزيع نيروي برق جنوب كرمان

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، مهندس مهدوي نيا به مناسبت روز خبرنگار با دفتر واحد خبر و تحريريه صدا و سيماي استان كرمان و همچنين با مدير مسئول و خبرنگاران روزنامه هاي واقعه، سفير، كاروكارگر و نشريه اقتصاد كرمان ديدار و گفتگو كرد.

در اين ديدارها مديرعامل شركت توزيع نيروي برق جنوب استان كرمان، ضمن تبريك روز خبرنگار گفت: اقناع افكار عمومي با انتشار اخباري به موقع، ساده و منطبق با واقعيت، مسئوليت سنگيني است كه بر دوش اين قشر زحمتكش قرار گرفته است.

عبدالوحيد مهدوي نيا خاطرنشان كرد: بدون شك خبرنگاران، تصويرگران زمان خويش و پرچم دار تعهد و وظيفه اند كه بيرق بزرگ آگاه بخشي بر مبناي صداقت را بر دوش مي كشند.

وي همچنين افزود: ارتباط با مطبوعات يك كانال دوسويه است، ضمن اينكه مطبوعات اطلاع رساني شركت را عهده دار است نظرات مردم را نيز به ما منعكس مي كنند و از اين طريق ما نيز از نزديك به مشكلات مردم آگاه مي شويم.

وي پيرامون رسانه هاي اجتماعي كه به تازگي نقش مهمي در اطلاع رساني دستگاه هاي اجرائي ايفا كرده اند، گفت: رسانه هاي اجتماعي فرصت مناسبي براي آگاه سازي مردم ايجاد كرده است و اميدوارم اين آگاه سازي به سمت اخلاق مداري و انسان گرائي بيشتر سوق داده شود.

در ادامه اين ديدارها مهندس مهدوي نيا به درخواست مدير مسئول روزنامه واقعه بر دو كرسي نشست؛ به عنوان يك خبرنگار و سپس مسئول اجرايي؛ ابتدا از خودش سئوال كرد و سپس خود نيز به آن پاسخ داد.

وي به عنوان يك خبرنگار پرسيد: شما كه اين همه روي خدمات غيرحضوري تاكيد مي كنيد، جز سپردن كارها به دفاتر پيشخوان دولت چه كرده ايد؟ دفاتري كه به خاطر ساختار اوليه ي آن، همچنان نياز به حضور فيزيكي مردم دارد و به مراتب كمتر از خودِ مجموعه، پاسخگوي مشتركين است. ضمن آنكه متصديان مربوطه به نسبت متصديان اجرايي برق، اشراف چنداني به امور ندارند و نمي توانند به درستي راهنماي مردم باشند و كارشان را انجام دهند

مهندس مهدوي نيا دراين خصوص توضيح داد: برآيند و حاصل اين طرح هرگز با ايده آل ها همخوان نيست و انجام آن نياز به بسترسازي كامل و متناسب با نيازها دارد، طوري كه مردم به معناي واقعي كلمه، ناچار به حضور نباشند و در همان منزل بتوانند به تمام مطالبات خود برسند. اينگونه است كه مي توانيم ادعا كنيم طرح خدمات غيرحضوري، چه تاثيرات شگرفي در حوزه ترافيك، كاهش سوخت، حفظ محيط زيست و ايجاد آرامش عمومي داشته است.

کد خبر : 83245
تاریخ : چهار شنبه، ١٨ مرداد ١٣٩٦ ١٤:١٧