عمليات اجرايي نيروگاه 25 مگاواتي مقياس كوچك در شهرستان سلماس آغاز شد

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق منطقه اي آذربايجان، عمليات اجرايي نيروگاه 25 مگاواتي مولد مقياس كوچك در شهرستان سلماس استان آذربايجان غربي آغاز شد.

در اين مراسم كه با حضور با مسئولان استاني و شركت برق منطقه اي آذربايجان برگزار شد، مهندس عباس نژاد معاون هماهنگي و قائم مقام شركت برق منطقه اي آذربايجان اقدامات انجام يافته در خصوص طرح توليد پراكنده در منطقه را تشريح كرد.

وي با اشاره به منويات مقام معظم رهبري و شعار سال اقتصاد مقاومتي توليد- اشتغال و سياست هاي دولت مبني بر گسترش و توليد انرژي پاك، يكي از محورهاي اقتصاد مقاومتي را مردمي كردن اقتصاد عنوان كرد و گفت: وزارت نيرو در راستاي بهره گيري از انرژي پاك و تجديد پذير، جلب و جذب سرمايه گذار در بخش انرژي هاي نو و مولد مقياس كوچك را در دستور كار خود قرار داده است.

عباس نژاد زمان اتمام نيروگاه 25 مگاواتي مقياس كوچك شهرستان سلماس را 18 ماه اعلام كرد و گفت: 415 موافقتنامه در 22 مورد صادر شده كه 7 مورد منجر به صدور موافقتنامه قطعي شده است.

وي اعتبار اين پروژه را 45 ميليارد تومان اعلام كرد و گفت: اصلاح پروفيل ولتاژ، تأمين بارهاي مورد نياز آتي و قابليت اطمينان برق سلماس از جمله مزاياي ساخت اين نيروگاه مولد مقياس كوچك است.

کد خبر : 83230
تاریخ : دو شنبه ، ١٦ مرداد ١٣٩٦ ١٨:٤١