مديرعامل برق منطقه اي مازندران و گلستان ضمن توصيه مشتركان به مديريت مصرف برق تاكيد كرد

هيچ مشكلي در برق شبكه برق آمل وجود ندارد/ روزهاي گرمي پيش رو داريم

مديرعامل برق منطقه اي مازندران و گلستان با اشاره به اين كه شبكه برق در همه نقاط استان و به ويژه در شهرستان آمل پايدار است، تصريح كرد: هيچ مشكلي در شبكه برق مازندران وجود ندارد.


مهندس حسين افضلي به خبرنگار پايگاه خبري توانير گفت: شب گذشته مشكل كوچكي در يكي از ترانس ها در آمل به وجود آمده بود كه در كمتر از يك ساعت اين مشكل برطرف شد.

افضلي خاطرنشان ساخت: بروز مشكل فني و يا خرابي در تجهيزات (به دليل استهلاك يا افزايش بار مصرفي) موضوعي عادي است اما اكيپ هاي عملياتي نيز براي رفع مشكلات در كوتاه ترين زمان ممكن آموزش ديده اند.
افضلي با بيان اين كه مشكل پستي كه پيشتر آتش گرفته بود كاملا رفع شده است، تاكيد كرد: در حال حاضر نه تنها در آمل بلكه در هيچ نقطه از شبكه برق استان مشكلي وجود ندارد.
مديرعامل برق منطقه اي مازندران و گلستان با اشاره به پيش بيني هواي گرم در روزهاي آتي افزود: سازمان هواشناسي افزايش دما و تداوم گرما را در روزهاي آينده براي مناطق شمالي پيش بيني كرده است و از اين رو مشتركان مي بايست با مصرف بهينه، صنعت برق را در خدمت رساني بهتر ياري دهند.

افضلي ادامه داد: برخي با مصرف نادرست و برخي نيز با تجاوز به حقوق مردم و استفاده غيرمجاز از برق، باعث بروز مشكلاتي در شبكه برق مي شوند.
مديرعامل برق منطقه اي مازندران تاكيد كرد: مجموعه صنعت برق در مازندران و گلستان، تمام تلاش خود را براي تامين برق پايدار به كار بسته اند.
وي از مشتركان خواست تا در روزهاي آتي نيز با رعايت نكات مديريت مصرف، پرسنل برق را در خدمت رساني ياري دهند.
برپايه اين گزارش با توجه به اين كه هر يك درجه افزايش دماي هوا، باعث افزايش 500 تا 700 مگاواتي مصرف برق در كشور مي شود، رعايت چند نكته ساده در مصرف برق مي تواند كمك شاياني به تداوم برقرساني به همه مشتركان در سراسر كشور نمايد.


- در كولرهاي آبي تا حد امكان از دور كند كولر استفاده شود.


- دماي مناسب براي تنظيم ترموستات در كولرهاي گازي بين 23 تا 25 درجه سانتي گراد است.


- هنگام استفاده از كولر يا وسايل سرمايشي، تا حد امكان از لوازم پرمصرف برقي مانند اتو، لباسشوئي، ظرفشوئي و جاروبرقي به طور همزمان به ويژه در ساعات اوج بار استفاده نشود.


- خاموش كردن لامپ هاي اضافي و استفاده از روشنايي طبيعي در روز، ساده ترين راه صرفه جويي در مصرف برق است.

کد خبر : 83212
تاریخ : یکشنبه ، ١٥ مرداد ١٣٩٦ ١٢:٣٥