در راستاي اقتصاد مقاومتي، خودكفايي و عدم وابستگي به خارج از كشور صورت گرفت

كليه كليدهاي روغني پستهاي انتقال و فوق توزيع برق گيلان، تعويض و بهينه شدند

كليه كليدهاي 20 كيلوولت روغني در شركت برق منطقه اي گيلان با انجام پروژه هاي اصلاح و بهينه سازي، به كليدهاي با تكنولوژي خلاء و توليد داخل تبديل شدند.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق گيلان، مهندس حميد بابائي مدير امور نظارت بر تعميرات پستها و خطوط معاونت بهره برداري و رابط روابط عمومي شركت سهامي برق منطقه اي گيلان بيان داشت: در راستاي تحقق شعار استقلال، خودكفايي، اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال، آخرين سري كليدهاي 20 كيلوولت روغني در پستهاي 20/63 كيلوولت شهيد رحيم آبادي كلاچاي، پوشش و كياشهر با تبديل از حالت روغني به كليدها با تكنولوژي خلاء و توليد داخل آماده سازي، جايگزين و قبل از پيك بار تابستان 96 وارد مدارقرارگرفتند.

وي افزود: به جهت صرفه جويي و عدم نياز به تامين روغن از منابع خارجي جهت تعويض روغن و سرويس كليدها ي مذكور، همچنين برطرف كردن محدوديت هاي قطع و وصل شبكه و بهبود قابليت اطمينان سيستم، با همت و تلاش معاونت بهره برداري شركت برق منطقه اي گيلان آخرين سري از كليدهاي 20 كيلوولت روغني به كليدهاي خلاء تبديل شدند.

لازم به ذكر است در دوسال اخير با تسريع در انجام پروژه تعويض كليدهاي روغني به خلاء به تعداد 110 دستگاه از كليدها در پستهاي لوشان، رستم آباد، شهرصنعتي رشت، فومن و شهيد انصاري لنگرود نيز انجام شد.

کد خبر : 83206
تاریخ : یکشنبه ، ١٥ مرداد ١٣٩٦ ٠٧:١٦