همايش تقدير از سيمبانان برتر مسابقات مهارت شغلي – سيمباني سال 95 برگزار شد

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع گيلان، طي هماهنگي بعمل آمده از سوي مدير دفتر آموزش و برنامه ريزي نيروي انساني و همچنين دبير كارگروه برگزاري مسابقات مهارت شغل سيمباني، همايش تقدير از سيمبانان برتر اين مسابقات، بيست و دوم تيرماه سالجاري برگزار شد.

اين همايش با حضور مهندس حاتمي نماينده انجمن صنفي و كارفرمايي شركتهاي توزيع برق، مهندس تقي زاده مدير دفتر آموزش توزيع برق مازندران و رئيس كميته برگزاري مسابقات سيمباني در منطقه شمال كشور، مهندس طالبي مديرعامل، اعضاس هيئت مديره، جمعي از مديران ارشد و مديران امورهاي اجرايي شركت بهمراه سيمبانان برتر برگزار شد.

در ابتداي اين همايش مهندس طالبي مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان گيلان خاطرنشان كرد: اعتقاد ما در شركت توزيع نيروي برق استان گيلان براين است كه همه سيمبانان و برقكاران شركت، برتر هستند ولي باتوجه به نفس رقابت تعدادي از اين افراد بعنوان برترين انتخاب مي شوند و اين مسابقات بايد انگيزه اي براي حركت به سمت اجراي بهتر و استاندارد پروژه ها باشد.

وي افزود: طي ساليان اخير بحران هاي متعددي را پشت سر گذاشته ايم و تغيير اقليم در استان كاملاً مشهود است و همين امر، كار سيمبانان شركت را سخت تر و حساس تر كرده است و بعضي مواقع سيمبانان شركت به ناچار و باتوجه به شرايط خاص، اقدام به برقدار كردن موقت مشتركان مي كنند، اما بايد در اولين فرصت و با دقت كامل شبكه هاي برقرساني را استانداردسازي كرد.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان گيلان اظهار داشت: وظيفه تمامي كاركنان اين است كه در هرجايي خدمت مي كنند، امور محوله را به درستي انجام دهند و دقت وافر به خرج دهند چراكه عدم انجام كار صحيح ممكن است بعد از مدتي گريبان گير خود فرد يا ساير همكاران يا حتي مشتركين شود و حادثه اي تلخ را رقم بزند.

مهندس طالبي گفت: كار سيمباني نيازمند تخصص، دقت و حساسيت خاصي است و اين حساسيت با ساير عرصه هاي خدمت رساني متفاوت است زيرا اين افراد سلامت و حيات خود را به خطر مي اندازند تا مردم و مشتركين از نعمت روشنايي بهره مند شوند و نشانه آن كار بر روي خط گرم و شبكه هاي برقدار است.

وي در پايان تاكيد كرد: سيمبانان و برقكاران صنعت برق متخصصان اين صنعت هستند و بنده براي تمامي آنان آرزوي موفقيت و سلامت مي كنم و از مجموعه افرادي كه در برگزاري اين دوره از مسابقات تلاش كردند كمال تشكر را دارم و اميدوارم شاهد كسب مقام هاي برتر كاركنان شركت در مسابقات كشوري مهارت شغلي – سيمباني باشيم.

در ادامه محمدرضا پورعلي مدير دفتر آموزش و برنامه ريزي نيروي انساني و دبير كارگروه برگزاري مسابقات مهارت شغل سيمباني شركت اظهار داشت: نيروي انساني بعنوان يكي از اصليترين و مهمترين داشته هاي هر سازمان، داراي جايگاه ويژه اي در تفكر مديران آن سازمان است. استقرار نظام ها و فرآيند هاي مناسب جهت نگه داشت، حفظ و پرورش نيروهاي انساني از مهمترين وظايف مديران در سازمانها ي خدمت رسان است چرا كه انجام صحيح فرآيند خدمت رساني مطلوب به ذينفعان با وجود نيروي انساني كارآمد، ماهر و با انگيزه قابل دستيابي است.

وي افزود: امروزه در سازمانهاي پيشرو بين المللي روشهاي مختلفي براي ارتقاي سه مولفه دانش، بينش ومهارت نيروي انساني وجود دارد كه برنامه هايي مانند برگزاري دوره هاي آموزشي، اجراي سمينارهاي تخصصي و برگزاري آزمونهاي مهارتي و ايجاد فضاي سالم و شاداب رقابتي جهت ارائه قابليتهاي فردي و تيمي كاركنان دركنار ساير روشها مي تواند موجب بالندگي كاركنان در سازمانها شود.

براين اساس مسابقات مهارت سيمباني در شركت توزيع نيروي برق استان گيلان با هدف رسيدن به برنامه هاي تعيين شده اجراء شد.

پورعلي در ادامه درخصوص چگونگي فرآيند برگزاري اين آزمون ابراز داشت: ايده ايجاد كارگروه برگزاري مسابقات مهارت شغلي سيمباني بعد از اينكه در نظام پيشنهادات شركت توسط يكي از مديران حوزه بهره برداري پيشنهاد شد در نظام پيشنهادات شركت تصويب و به دفتر آموزش جهت اجرا ابلاغ شد و طي احكامي كارگروه مربوط به اين آزمون تعيين و پس از دريافت مجوزهاي لازم و تعيين هيئت داوران اين مسابقات در دو بخش كتبي و عملي برگزار گرديد و افراد برتر اين آزمونها مشخص شد.

در ادامه همايش مهندس تقي زاده مدير دفتر آموزش توزيع برق مازندران و رئيس كميته برگزاري مسابقات سيمباني در منطقه شمال كشور گفت: امروزه در سازمانها داشتن مهارت در كنار علم و دانش امري ضروري و اجتناب ناپذير است زيرا كارفرمايان به دنبال نيروهاي انساني هستند كه علاوه بر علم و دانش داراي مهارت شغلي نيز باشند زيرا براي ارتقاء و تعالي سازمانها و دستيابي به اهداف از پيش تعيين شده سازماني علاوه بر علم و دانش به مهارت و تجربه نيز نياز است و هر چه كاركنان يك سازمان با تكنولوژي هاي جديد دنيا آشنا باشند و آنرا در كنار مهارت و تجربه خود ساماندهي كنند اين امر موجب پيشرفت و بالندگي سازماني خواهد شد.

وي در ادامه بيان داشت: يكي از كارهاي بزرگي كه در سال 95 با همكاري انجمن صنفي و كارفرمايي شركتهاي توزيع برق انجام گرفت تشكيل كميته مسابقه مهارت شغلي در كشور بود و با پيگيريهاي مستمر از 5 منطقه كشور، اين مسابقات برگزار شد كه بزرگترين اين گروهها مربوط به شمال كشور بود و اميدواريم كه با تدوين دستورالعمل ها بتوانيم اينگونه آزمون ها و گردهمايي ها را تداوم بخشيم.

در پايان اين همايش از آيت فلاح از امور توزيع برق آستارا – حسين نيك بين از امور توزيع برق 4 رشت – مسعود روئين از امور توزيع برق 4 رشت – رحيم صيقلي از امور توزيع برق صومعه سرا بعنوان نفرات برتر بخش نصب كابل خودنگهدار و به آقايان محمد پورمحمدي از امور توزيع برق انزلي و حسين نيك بين از امور توزيع برق 4 رشت در بخش نصب لوازم اندازه گيري و مهندسان سعيدي، بلوري فر، هوشيار و حيدري نژاد بعنوان داوران اين دوره از مسابقات با اهداء لوح تقدير و هدايا تجليل بعمل آمد.

کد خبر : 82968
تاریخ : شنبه ، ٢٤ تیر ١٣٩٦ ١٤:٢٤