عبور موفقيت آميز از پيك تابستان مستلزم همياري شهروندان فهيم و مسئولان است

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع مركزي، دكترمحسن بختيار در نشست هم انديشي با استاندار استان مركزي و مديران صنعت آب و برق استان مركزي، افزود: در طرح توسعه نيروگاه شازندبه عناصر زيست محيطي توجه مي شود تا با گسترش آن براي افزايش انرژي برق در راستاي افزايش مصرف اقدام شود.

معاون وزير نيرو در امور برنامه ريزي و اقتصادي ضمن تشكر از كاركنان صنعت آب و برق استان مركزي به دليل تلاش بي وقفه و استانداري مركزي خاطرنشان كرد: پيشرفت صنعت آب و برق نتيجه همياري مسئولان است.

وي با اشاره به افزايش دما و رشد بي سابقه مصرف برق در كشور گفت:عيور موفقيت آميز از پيك تابستان مستلزم همياري شهروندان فهيم و مسئولان است.

دكتر بختيار تصريح كرد:رشد سالانه مصرف برق صنايع كشوربيانگر رشد پتانسيل توليدات كشور است و نقش بسزايي در پيشرفت اقتصادي دارد.

معاون وزير نيرو در امور برنامه ريزي و اقتصادي گفت: طرح توسعه نيروگاه شازند به عنوان يكي از كانون هاي مولد الكتريكي كشور در شرايطي كه نياز به توليد برق بالاست نيازمند همكاري و تعامل بخش هاي مرتبط است.

وي گفت: در جريان سفر دو روزه به استان مركزي هفت طرح وزارت نيرو با سرمايه گذاري 420 ميليارد ريال در اين استان به بهره برداري رسيد كه تمامي اين طرح ها در خدمات به مردم جايگاه مهمي دارند.

معاون وزير نيرو اين طرح ها را آبرساني به شهر ساوه با 2 هزار و 860 ميليارد ريال، انتقال برق پست 63 كيلو ولت به منطقه صنعتي كاوه با صرف 140 ميليارد ريال، شبكه فاضلاب آشتيان، تصفيه خانه شهرستان محلات و بهره برداري از شهر كابلي محلات و 2 طرح مجتمع آبرساني مناطق روستايي در استان مركزي عنوان كرد.

استاندار مركزي نيز در اين نشست با قدرداني از فعاليت دستگاه هاي اجرايي حوزه آب، برق و گاز در استان گفت: اين مجموعه همكاري خوبي با سرمايه گذاران دارند.

مهندس محمود زماني قمي افزود: مجموعه وزارت نيرو در اين استان درك اصولي از برنامه هاي توسعه محور دارند و با همكاري و تعامل خوبي موثر با كارآفرينان و انعطاف در برابر سرمايه گذاران زمينه جذب سرمايه و اشتغال را در اين خطه مهيا كرده اند.

وي اظهار كرد: فراهم كردن اشتغال از دغدغه هاي جدي كشور و استان است و بايد همه دستگاه ها بكوشند شرايط فعلي اشتغال را حفظ و فرصت ساز ايجاد مشاغل جديد باشند.

وي گفت: برخي واحدهاي صنعتي استان بابت مصرف انرژي بدهي دارند و همكاري دستگاه هاي صنعت آب، برق و گاز با اين صنايع در راستاي گردش چرخ صنعت استان براي دوري از هرگونه مشكل است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان مركزي هم ضمن ارائه گزارشي از طرح هاي افتتاحي در جريان سفرمعاون وزير در امور برنامه ريزي و اقتصادي گفت:آب و برق در زندگي روزمره مردم و پيشرفت كشور داراي اهميت فراواني است.

مهندس محمد اله داد تأمين برق پايدار و مطمئن و خدمت رساني به مردم را رسالت اصلي صنعت برق دانست و افزود: صنعت برق يك صنعت زيربنايي و چرخ اصلي گرداننده صنايع ديگر است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان مركزي با تاكيد بر پرداخت به موقع صورتحساب آب و برق توسط ذينفعان و مسئولان گفت: پرداخت به موقع صورتحساب برق توسط مشتركان باعث ارتقاي ارائه خدمات تحويلي به ذينفعان مي شود.

وي خاطرنشان كرد: استان مركزي با بيش2 هزار و 900 واحد صنعتي و توليدي دومين قطب صنايع مادر تخصصي و چهارمين قطب صنعت كشور است.

کد خبر : 82963
تاریخ : شنبه ، ٢٤ تیر ١٣٩٦ ١٣:٠٥