مدير توزيع برق شهرستان بانه خبر داد

با احداث يك فيدر 20 كيلوولت، شبكه برق شهري بانه تقويت شد

مدير توزيع برق بانه اعلام كرد: با توجه به افزايش بار و با هدف تقويت و پايداري شبكه شهري و پيشگيري از خاموشي، يك فيدر جديد 20 كيلوولت در شهر بانه احداث شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، ارسلان محمدي گفت: در پي روند روبه افزايش مصرف برق در شهرستان بانه و افزايش بار مصرفي، ظرفيت فيدر هاي شهري پاسخگوي وضعيت جديد نبود و بروز خاموشي غير قابل اجتناب مي شد و از اين رو احداث يك فيدر جديد در دستور كار قرار گرفت و وارد مرحله اجرايي شد.

وي در ادامه افزود طول شبكه مورد نياز جهت احداث فيدر جديد 3 هزار و 585 متر است كه 2 هزار و 15 متر از آن با اعتبار 3 ميلياردو 550 ميليون ريال به صورت كابل خود نگهدار تاكنون احداث شده است.

مدير توزيع برق بانه يادآور شد كاراحداث اين پروژه از ارديبهشت ماه سال جاري با تيرگذاري آغاز و كابل كشي آن نيز از ابتداي تيرماه انجام شد و اميدواريم با بهره برداري از اين پروژه زمينه تأمين برق پايدار در شهرستان بانه با توجه به توريستي و مهمان پذير بودن آن فراهم شود.

محمدي تأكيد كرد: كار احداث 1570 متر باقيمانده هم در دستور كار قرار گرفته و در آينده نزديك با اعتبار بيش از يك مييارد ريال به صورت شبكه هوايي احداث خواهد شد.

وي افزود: با توجه به روند افزايشي ساخت و ساز در شهرستان بانه، مصرف برق اين شهرستان با افزايش 7 درصدي در سه ماه اول سال جاري به نسبت مدت مشابه سال گذشته مواجه شده است كه اين روند مصرف در شهرستان غير منطقي است و اانتظار مي رود همه شهروندان و مشتركان گرامي نسبت به اين موضوع حساسيت به خرج داده و مصارف بيهوده خود به ويژه در ساعات اوج مصرف را كاهش دهند.

مديريت توزيع برق بانه در ادامه افزود :عليرغم وجود مشكلات اجرايي از جمله نبود پيمانكار، شلوغي و مسير عبور شبكه و نيز تعدد مشتركان در اين منطقه اجراي پروژه مذكور در ساعات اوليه صبح (5.5 بامداد تا 9 صبح) در دستوركار قرار گرفت با انجام مانور و جابجايي بار سعي بر اين بود تا كمترين ميزان خاموشي بر مشتركين اعمال شود.

مهندس محمدي در پايان ضمن تشكر از كليه پرسنل خدوم و زحمتكش برق بانه به جهت انجام سريع اين پروژه و با اعمال كمترين خاموشي و نيز از مشتركان اين منطقه به جهت صبوري و همكاري با همكاران اجرا كننده پروژه تقدير و تشكر كرد.

کد خبر : 82957
تاریخ : پنج شنبه ، ٢٢ تیر ١٣٩٦ ١٤:٣١