افزايش 8 درصدي مصرف برق در شهرهاي جنوبي كرمان

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع برق جنوب كرمان؛ مهدوي نيا با بيان اينكه شركت توزيع برق جنوب كرمان 16 شهرستان استان كرمان را تحت پوشش قرار مي دهد، افزود: ميزان برق مصرفي در اين شهرستان ها از ابتداي تيرماه سال جاري تاكنون يكهزارو 96 مگاوات بوده، اين درحالي است كه در مدت مشابه سال قبل يكهزار و 57 مگاوات برق مصرف شده است.

وي اظهار كرد: هم اكنون در شرايط مطلوبي به سر نمي بريم و لازم است تا مردم مديريت مصرف را رعايت و از اين نعمت الهي به درستي استفاده شود.

وي با بيان اينكه ساعات پيك بار به دليل گرماي تابستان و افزايش مصرف ناشي از استفاده از وسايل خنك كننده از شب به روز تغيير كرده است، افزود: مشتركان توجه داشته باشند كه بايد در ساعت هاي 12 تا 16 و 20 تا 23 بيشتر در مصرف برق صرفه جويي كنند.

مديرعامل شركت توزيع برق جنوب كرمان در مورد اقدامات انجام شده جهت رفع افت ولتاژ برق در 2 شهرستان جيرفت و عنبرآباد هم اضافه كرد: اصلاح شبكه 265 دستگاه ترانس برق با اعتبار 130 ميليارد ريال و احداث و اصلاح شبكه فشار ضعيف به طول 200 هزار مترمربع در شهرستان جيرفت ازاقدامات انجام شده است.

وي به هزينه 20 ميليارد ريالي رفع افت ولتاژ برق در شهرستان عنبرآباد نيز اشاره كرد و افزود: اين هزينه دليل بر كاهش افت ولتاژ نيست و لازم است تا مردم بيش از گذشته در مصرف برق دقت كنند.

وي گفت: امسال نسبت به سال گذشته در فصل تابستان خوشبختانه خاموشي و افت ولتاژ برق به حداقل رسيده است وتنها 2 مورد خاموشي برق مربوط به خارج شدن نيروگاه بندرعباس و نيروگاه كهنوج از مداررا در اين منطقه شاهد بوديم.

لازم به ذكر است كه جنوب كرمان متشكل ازهفت شهرستان جيرفت، كهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب، فارياب و عنبرآباد با جمعيت بيش از يك ميليون نفر است.

کد خبر : 82955
تاریخ : چهار شنبه، ٢١ تیر ١٣٩٦ ١٨:٤٩