عمليات شست و شوي خطوط فشار متوسط برق هشت شهرستان ساحلي استان بوشهر آغاز شد

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي توزيع بوشهر، مديرعامل اين شركت گفت: عمليات شست و شوي بيش از 500 كيلومتر از خطوط فشار متوسط و سه هزار دستگاه ترانسفورماتور برق به روش خط گرم در هشت شهرستان ساحلي استان بوشهر آغاز شد.

امرالله پاراد با اعلام اين خبر افزود: با توجه به آلودگي محيطي ناشي از رطوبت هوا و ورود ريزگردها از برخي كشورهاي همجوار و نشستن آنها روي عايق ها و تجهيزات توزيع برق منجر به كاهش قدرت عايقي تجهيزات و طول عمر آنها مي شود.

وي بيان كرد: در اين راستا شست و شوي عايق ها و تجهيزات توزيع به منظور پايداري شبكه و جلوگيري از بروز خاموشي هاي ناخواسته از نيمه دوم خردادماه آغاز شده و تا پايان مهر ماه ادامه مي يابد.

پاراد گفت: با توجه به پيش بيني هاي صورت گرفته در صورت عدم بارندگي عمليات شست و شو در زمستان نيز تداوم پيدا خواهد كرد.

وي يادآور شد: عمليات شست و شو توسط يك تيم عملياتي 10 نفره متشكل از كارشناسان مجرب و عوامل اجرايي و بوسيله آب مقطر و به روش خط گرم انجام مي گيرد كه مزيت اصلي اين روش انجام عمليات شست و شو بدون خاموشي و قطع برق مشتركان است.

مديرعامل شركت توزيع بوشهر افزود: در انجام اين عمليات نيروگاه اتمي بوشهر، نيروي دريايي ارتش، نيروگاه سيكل تركيبي گناوه و شركت هاي پتروشيمي مستقر در عسلويه براي تامين آب مقطر همكاري مطلوبي با شركت توزيع نيروي برق استان بوشهر داشتند كه جاي تقدير دارد.

وي يادآور شد: با مساعدت و همكاري مردم در مصرف بهينه برق و همچنين تلاش شبانه روزي همكاران در شركت توزيع نيروي برق استان بوشهر اميد است تابستان امسال را نيز همانند سال گذشته بدونه خاموشي سپري كنيم.

کد خبر : 82944
تاریخ : چهار شنبه، ٢١ تیر ١٣٩٦ ١٢:٤٥