شركت توزيع برق و دانشگاه كردستان تفاهم نامه همكاري امضا كردند

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان، اين تفاهمنامه در نشستي با حضور دكتر اخلاقيان، رئيس و دكتر مشتاق، معاون عمراني دانشگاه كردستان در دفتر مدير عامل اين شركت به امضا رسيد.

در ابتداي اين نشست مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان به اهميت ارتباط صنعت و دانشگاه اشاره كرد و گفت: صنعت برق به عنوان يك صنعت تخصصي و دانش بنيان نيازمند به روز شدن و استفاده مستمر از تكنولو‍ژي هاي روز براي پيشبرد بهتر اهداف خود در زمينه تأمين برق مستمر و با كيفيت به مشتركان است و از اين رو همواره استفاده از ظرفيت دانشگاه را براي خود مغتنم مي شمارد و تعامل با دانشگاه فرصتي مناسب براي اين صنعت براي به روز شدن است.

محمد مصطفي نجفيان افزود: شركت هاي توزيع پيشاني خدمت رساني وزارت نيرو به شهروندان در زمينه تأمين برق هستند و از اين رو استفاده از ظرفيت دانشگاهي براي سهولت يافتن و كيفيت بيشتر فرايندها در راستاي خدمت رساني بهتر به مشتركان ضروري است.

وي افزود: هوشمند سازي شبكه يكي از نيازهاي اصلي صنعت برق به ويژه در بحث توزيع به شمار مي رود كه از سوي توانير نيز در چند سال اخير مورد تأكيد و توجه قرار گرفته است كه با توجه به ظرفيت مناسب دانشگاه كردستان در اين زمينه آماده حمايت از پروژه هاي تحقيقاتي دانشگاهي اساتيد و دانشجويان مقاطح تحصيلي بالا با اين عنوان و ساير موضوعات مورد نياز شركت توزيع هستيم.

نجفيان با اشاره به روند رو به رشد استفاده از ظرفيت انرژي هاي تجديد پذير در كشور، بحث نحوه ورود نيروگاههاي با منابع انرژي هاي تجديدپذير به ويژه انرژي خورشيدي به شبكه را از ديگر مقولات مورد توجه شركت هاي توزيع برشمرد كه نيازمند اجراي پروژههاي تحقيقاتي با همكاري دانشگاه است.

مديرعامل شركت توزيع نيروي برق استان كردستان در پايان تأكيد كرد: خوشبختانه دانشگاه كردستان به واسطه حضور اسايتد برجسته و دانشجويان مقاطع تحصيلي بالا از ظرفيت علمي مناسبي در زمينه برق برخوردار است و در صورت فراهم شدن شرايط اسكان و پذيرايي مهمانان، مي توان با اتكا به اين پتانسيل به برگزاري كنفرانس توزيع برق در آينده نزديك در استان اقدام كرد.

در ادامه دكتر اخلاقيان، رئيس دانشگاه كردستان با تأكيد بر لزوم تعامل صنعت برق و دانشگاه گفت: خوشبختانه آئين نامه هاي ارتقاء مرتبه علمي اصلاح شده و اين موضوع ملزم به كاربردي و صنعت محور شدن تحقيقات دانشگاهي شده است و اين امر مي تواند مشوقي براي اساتيد و هيات علمي دانشگاه براي تعامل و ورود به بخش صنعت برق باشد.

وي همچنين از آمادگي دانشگاه كردستان براي در اختيار قرار دادن ظرفيت علمي و نيز بسترهاي زيرساختي و آزمايشگاهي براي انجام تحقيقات شركت برق در موضوعات مختلف مورد نياز خير داد.

در ادامه معاون برنامه ريزي و مهندسي شركت توزيع نيروي برق استان كردستان با بيان اينكه صنعت برق ايران به لحاظ خودكفايي در دانش و تجهيزات در خاورميانه جايگاه ممتازي دارد: براي حفظ اين جايگاه تعامل صنعت برق با دانشگاه غيرقابل اجتناب است.

کد خبر : 82925
تاریخ : سه شنبه ، ٢٠ تیر ١٣٩٦ ٠٩:٠١