مهندس عظيم بلبل آبادي در دومين جلسه كارگروه برق و انرژي مطرح كرد

سرمايه گذاري 60 ميليون يورويي توسط سرمايه گذار خارجي در استان گيلان

مهندس عظيم بلبل آبادي مديرعامل شركت سهامي برق منطقه اي گيلان در دومين جلسه كارگروه برق و انرژي در مديريت بحران و پدافند غيرعامل استان گيلان به تشريح اولويت شركت در سال اقتصاد مقاومتي، توليد – اشتغال پرداخت.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق منطقه اي گيلان، مهندس بلبل آبادي مديرعامل اين شركت مهمترين اولويت شركت در سال 96 را احداث نيروگاههاي تجديدپذير عنوان كرد و گفت: در سال جديد با اشاره به نام گذاري سال 96 به نام سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال از سوي مقام معظم رهبري، شركت سهامي برق منطقه اي گيلان با تغيير رويكرد خود، وظيفه خود مي داند تا در اين زمينه گامهاي مهم و اساسي بردارد.

از جمله اقدامات شركت در اين زمينه استفاده از پتانسيلهاي استان جهت احداث نيروگاههاي تجديدپذير است. پتانسيل انرژي بادي بيش از 3000 مگاوات در استان گيلان وجود دارد. از نظر انرژي خورشيدي نيز پتانسيل خوب و بالايي در استان گيلان وجود دارد.

شركت سهامي برق منطقه اي گيلان مقدمات و زمينه لازم براي سرمايه گذاري را براي شركتهاي خارجي فراهم كرده است و همه چيز آماده است و تنها محدوديت موجود، وضعيت زمين است كه با حل آن، انشاا... اميدواريم كلنگ احداث اولين نيروگاه تجديد پذير در استان گيلان با سرمايه خارجي فراهم شود.

اين فرصت خوبي براي استان گيلان است و سرمايه گذاري توسط شركتهاي خارجي به ميزان 60 ميليون يورو فراهم شده كه نبايد اين فرصت مهم را از دست بدهيم. با اين سرمايه گذاري، استان گيلان شاهد تحولي بزرگ در توليد و اشتغال خواهد بود.

کد خبر : 82118
تاریخ : سه شنبه ، ٢٩ فروردین ١٣٩٦ ١٤:١٩