در گفتگو با مدير عامل شركت برق منطقه اي خراسان اعلام شد

215ميليارد تومان سرمايه گذاري شركت برق منطقه اي خراسان در دولت تدبير و اميد

مدير عامل شركت برق منطقه اي خراسان در گفتگويي به تشريح فعاليت هاي اين شركت در دولت تدبير و اميد پرداخت.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي خراسان، مهندس متولي زاده مديرعامل اين شركت اظهار داشت: طي 3 سال گذشته1200 مگاولت آمپر به ظرفيت شبكه انتقال وفوق توزيع برق خراسان افزوده شده است ودر طي همين مدت 257 كيلومتر خطوط انتقال و فوق توزيع احداث و جمعا با هزينه اي بالغ بر 215 ميليارد تومان به بهر برداري رسيده است.

مهندس متولي زاده مديرعامل شركت برق منطقه اي خراسان به عملكرد اين شركت در توسعه انرژي هاي تجديد پذير اشاره كرد و اظهار داشت: از سال 1392 تا كنون در استانهاي خراسان 8.85 مگاوات نيروگاه بادي نصب شده كه اين ميزان در مقايسه با سالهاي مشابه قبل بالغ بر30درصد رشد داشته است.

وي همچنين ظرفيت نيروگاه هاي خورشيدي نصب شده در استان را در دولت تدبير و اميد 2500 كيلووات عنوان كرد و اظهار داشت: در سه سال قبل از دولت يازدهم 43 كيلووات نيروگاه خورشيدي منصوبه داشته ايم.

مديرعامل شركت برق منطقه اي خراسان در خصوص اتوماسيون كردن پستهاي برق اظهار داشت: از سال 1392 تا كنون 51 پست برق به سيستم اتوماسيون مجهز شده اند كه در سال هاي قبل از آن در اين زمينه اقدامي صورت نگرفته بود همچنين با اجراي طرح ذخيره سازي عملياتي در دولت تدبير و اميد نيز 285 مگاولت آمپر صرفه جويي به همراه داشته است.

رئيس هيئت مديره شركت برق منطقه اي خراسان در خصوص توليد پراكنده در دولت يازدهم اظهار داشت: در اين دولت 100 مگاوات ظرفيت توليد پراكنده در استانهاي خراسان داشته ايم كه درمقايسه با سه سال قبل از آن، صددرصد افزايش را نشان مي دهد.

وي در خصوص تلفات شبكه برق در استانهاي خراسان اظهار داشت: در 3 سال گذشته ميزان تلفات شبكه برق با حدود يك درصد كاهش نسبت به دوره قبل به 8.91 درصد رسيده است.

مهندس متولي زاده در ادامه به عملكرد شركت برق منطقه اي خراسان در سال جاري نيز اشاره كرد و افزود: در سال جاري 135 مگاولت آمپرتوسعه در ظرفيت پستهاي فوق توزيع داشته ايم و همچنين 106 كيلومتر طول خطوط فوق توزيع نيز افزايش يافته است.

وي طراحي و توليد نرم افزار سيستم اسكاداي ملي براي اولين بار در كشور و نصب آن در ديسپاچينگ فوق توزيع پشتيبان اين شركت(RDC شمال) و ديسپاچينگ پشتيبان كشور در زنجان همچنين طراحي و توليد نرم افزاربومي اتوماسيون پستها (DCS) براي اولين بار در كشور و نصب آن در پست 132 كيلوولت كوهستان را از جمله اقدامات شركت برق منطقه اي خراسان عنوان كرد.

وي افزود: اتوماسيون پستها و شبكه فوق توزيع برق و توزيع، ساده سازي و بهينه سازي پستها، ساخت تونل انرژي به ميزان 12 كيلومتر و مديريت با تمركز بر اجراي طرح ملي ذخيره عملياتي را از ديگر اقدامات شركت برق منطقه اي خراسان در راستاي اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي در سال 1395 عنوان كرد.

همچنين اين شركت با حمايت از يك شركت دانش بنيان قرارداد طراحي وساخت سوئيچگير GIS 132 كيلوولت را منعقد كرد كه با ساخت آن، ايران بعنوان يكي از معدود كشورهاي سازنده اين تجهيزات دردنيا قرار خواهد گرفت.

مديرعامل شركت برق منطقه اي خراسان ضمن گراميداشت سي و هشتمين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي بيان داشت: 6 طرح عمليات اجرايي آن با اعتبار 567 ميليارد ريال آغاز خواهد شد و 9 پروژه در سطح استان هاي خراسان رضوي، شمالي و جنوبي با هزينه 947 ميليارد ريال عمليات احداث آن به پايان و به بهره برداري خواهد رسيد.

کد خبر : 81645
تاریخ : چهار شنبه، ١٣ بهمن ١٣٩٥ ٢٣:١٨