مميزي شركت برق منطقه اي كرمان آغاز شد

جلسه افتتاحيه مميزي شركت برق منطقه اي كرمان با حضور تيم مميزي توانير به سرپرستي مهندس قنبرزاده مديركل دفتر توسعه و مديريت و بهره وري شركت توانير و اعضاء تيم مميزي آغاز شد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق منطقه اي كرمان، در اين جلسه مهندس نصرالهي مديرعامل اين شركت ضمن خيرمقدم به اعضاء گروه مميزي گفت: مميزي شركت ها فرصت مناسبي براي استفاده از تجربيات شركت ها و رفع نواقص است.

وي افزود: مميزي دستورالعمل ها باعث مي شود نحوه اجراي دستورالعمل ها در شركت ها همگن تر شود و باعث ايجاد وحدت رويه و مستندسازي فعاليت ها براي موارد مورد نياز است.

مهندس نصرالهي همچنين به تشريح وضعيت صنعت برق در استان پرداخت و گفت: استان كرمان به سوي صنعتي شدن پيش مي رود به نحوي كه هم اكنون بخش صنعت و معدن 25 درصد از مصرف برق استان را داراست اما با توجه به رشد صنايع، تا سال 97 بيشترين سهم مصرف برق در بخش صنعت خواهد بود و 1103 مگاوات به نياز صنعتي افزوده مي شود كه نيازمند فراهم كردن زير ساخت هاست و اين توجه ويژه مسئولان به استان را مي طلبد.

وي افزود: جهت پايداري شبكه در منطقه جنوب شرق كشور، نيازمند تخصيص منابع براي تكميل پروژه هاي رينگ 400 كيلوولت جنوب شرق هستيم تا پايداري در منطقه ايجاد شود.

مديرعامل شركت برق منطقه اي كرمان اظهار داشت: استان كرمان از نظر پتانسيل انرژي فتوولتائيك جز مستعدترين مناطق ايران است و به صورت مستمر شاهد حضور سرمايه گذاران هستيم اما درخواست سرمايه گذاران براي حضور در اين عرصه ثبات قوانين است.

در ادامه مهندس قنبرزاده گفت: مميزي يكپارچه يكي از روش هاي نظارت شركت توانير بر شركت هاي زيرمجموعه است تا از اين طريق با چالش ها تنگناها شركت ها آشنا شويم و در جهت رفع مشكلات اقداماتي صورت گيرد همچنين مي توان بهترين عملكرد در هر موضوع را شناسايي كرد تا به عنوان الگويي براي ساير شركت ها باشد.

وي همچنين هدف از مميزي را اطمينان از تحقق و اجراي دستورالعمل ها، ساماندهي شيوه هاي مختلف اجراي ضوابط، بازنگري كردن دستورالعمل و تبادل تجارب در جهت ارتقاء كل صنعت و... دانست.

مديركل دفتر توسعه و مديريت و بهره وري شركت توانير گفت: مميزي شركت ها در 8 عرصه صورت مي گيرد و در مجموع 4200 زير سوال مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

در پايان مميزين هر يك از حوزه ها معرفي شدند و و روند مميزي به مدت 2 روز در بخش هاي مختلف شركت آغاز شد. لازم به ذكر است، جلسه اختتاميه و جمع بندي مميزي فردا برگزار خواهد شد.

کد خبر : 80899
تاریخ : شنبه ، ١٥ آبان ١٣٩٥ ١٤:٠١
تعداد بازديد : ٣١٤