باهدف حفاظت و كنترل تجهيزات و تاسيسات سيستم هاي برق رساني

پهباد عمود پرواز برق فارس طراحي و ساخته شد

به همت معاونت بهره برداري شركت برق منطقه اي فارس و مشاركت موسسه دانش بنيان فاتح آسمان شريف، يكدستگاه پهباد عمود پروازبا هدف حفاظت و كنترل تجهيزات و تاسيسات سيستم هاي برق رساني طراحي وپس از ساخت داخل به بهره برداري رسيد.

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي شركت برق منطقه اي فارس، مهندس غلامرضا نصيري، معاون بهره برداري اين شركت گفت: سيستم هاي توليد، انتقال و توزيع صنعت برق كشور به منظور تامين برق مطمئن و بهينه مشترك ان طراحي شده است و براي حفاظت و كنترل اين تجهيزات، نياز به پايش دقيق است. به همين منظور شركت برق منطقه اي فارس با مشاركت موسسه دانش بنيان فاتح آسمان شريف مبادرت به طراحي و ساخت يكدستگاه پهباد عمود پرواز كرد.

وي در ادامه افزود: تجهيزات الكتريكي كه در نقاط صعب العبور كوهستاني، دره ها و سواحل دريا احداث شده اند نياز به پايش، كنترل و حفاظت دقيق دارند لذا در مناطق ياد شده به منظور تسريع در انجام امور مربوطه پهباد عمود پرواز ساخت داخل، طراحي و ساخته شد.

مهندس نصيري به عملكرد دقيق اين پهباد اشاره كرد و گفت: اين پهباد كه مجهز به دوربين فيلمبرداري و عكسبرداري پيشرفته است در بازديدهاي مهندسي، نقشه برداريها و كنترل تجهيزات كاربرد بسيار دارد و مي تواند اطلاعات و داده هاي شبكه هاي برق رساني را سريعا به پايگاه مربوطه ارسال كند.

در بخش ديگري از گزارش ارسالي آمده است: پهباد مزبور در شرايط جوي ناپايدار و وزش باد با سرعت 65 كيلو متر در ساعت، قادر به تصوير برداري و ارسال داده به پايگاه خود است.

کد خبر : 79617
تاریخ : چهار شنبه، ٠٥ خرداد ١٣٩٥ ١٣:١٤
تعداد بازديد : ٥٥١
فرستنده خبر : عليرضا شعله