صفحه 1 از 1

پيش بيني مصرف روزانه 1.5 نيم ميليارد كيلووات ساعت برق در تابستان آينده /2

مديرعامل شركت مديريت شبكه برق ايران در گردهمايي معاونان بهره برداري شركتهاي برق منطقه اي
مهندس فتاح قره باغ در گردهمايي معاونان بهره برداري شركتهاي برق منطقه اي حداكثر انرژي مصرفي در تابستان گذشته را يك ميليارد و 40 ميليون كيلووات ساعت در روز عنوان كرد و از تداوم اين روند طي 34 روز در تابستان امسال خبر داد و پيش بيني كرد در سال آينده اين ميزان به 2 برابر افزايش يابد و شبكه برق كشور به مدت بيش از 5/2 ماه با مصرف روزانه بيش از 5/1 ميليارد كيلووات ساعت انرژي مواجه شود و انتظار مي رود بار شبكه به مدت 35 روز به بالاي 50 هزار مگاوات افزايش يابد.»

پيك مصرف در تابستان 94 به 51 هزار مگاوات خواهد رسيد/3

معاون هماهنگي توليد توانير در گردهمايي معاونان بهره برداري شركتهاي برق منطقه اي
مهندس پيشاهنگ در گردهمايي معاونان بهره برداري شركتهاي برق منطقه اي تاكيد كرد: انتظار مي رود همانگونه كه آمار تعميرات بخش توليد را به طور روزانه در اختيار داريم، وضعيت تعميرات در بخشهاي انتقال و فوق توزيع نيز به طور شفاف براي شركت مديريت شبكه و شركت توانير ارسال شود.

هيچ نگراني نرم افزاري و سخت افزاري در حوزه بهره برداري كشور وجود ندارد /4

در گردهمايي سالانه معاونان بهره برداري شركتهاي برق منطقه اي عنوان شد
گردهمايي سالانه معاونان بهره برداري شركتهاي برق منطقه اي به منظور تبادل نظر و هماهنگي در بهبود بهره برداري شبكه انتقال و فوق توزيع در شركت بهره برداري نيروگاه طرشت برگزار شد و طي آن راهكارهاي بهبود بهره برداري، تجارب حوادث گسترش يافته و مهم شبكه، راهكارها براي بهبود اجراي ارزيابي سال 93، گزارش آماري منتج از گزارش ماهانه معاونان بهره برداري 6 ماه نخست 93 و تجارب و اقدامات مؤثر مورد ارايه و بررسي قرار گرفت.

بخش بهره برداري از حساس ترين فعاليتهاي صنعت برق است/ افزايش شاخص روئيت پذيري شبكه برق به 94 درصد/1

مهندس حائري در گردهمايي معاونان بهره برداري شركتهاي برق منطقه اي
مهندس حائري گفت: «PMU هايي كه 2 سال قبل به مدار آمد، به نحو فوق العاده اي از سوي شركت مديريت شبكه مورد استفاده قرار گرفته و از قابليتهاي اين سيستم به گونه اي استفاده مي شود كه به نظر نمي رسد حتي كشورهاي اروپايي نيز در چنين سطحي از آن استفاده كنند.»

جزئيات سوخت رساني به نيروگاه ها

مديركل دفتر فني توليد توانير، با بيان اين كه هم اكنون در حدود سه ميليارد و 300 ميليون ليتر حجم مخزن ذخيره سازي براي گازوئيل در نيروگاه ها احداث شده است، اظهارداشت: همچنين به اين ميزان بايد 2 ميليارد و 700 ميليون ليتر مخزن ذخيره سازي مازوت را نيز افزود.

در تمام طول سال بايد به فكر ذخاير سوخت نيروگاه ها باشيم

معاون هماهنگي توليد توانير
اگرچه اين مخازن با سرمايه گذاري وزارت نيرو احداث شده است، اما از آنجا كه اين مخازن، مخزن هاي ذخيره سوخت است، شركت نفت هم مي تواند از آن استفاده كند كه انتظار داريم اين مخازن به موقع سوخت گيري شود تا در مواقع اضطرار بتوان از آنها استفاده كرد.

حجم تعميرات امسال20 هزار مگاوات بيشتر از ظرفيت نيروگاه هاي حرارتي است

مديركل دفترپشتيباني فني توليد توانير همچنين در خصوص نيروگاه هاي جديدي كه بايد تا فصل پيك تابستان وارد مدار شوند نيز گفت: براساس برنامه ريزي صورت گرفته در مجموع بيش از 1400 مگاوات ظرفيت نيروگاهي وارد مدار توليد خواهد شد.

زمستان تعمير مي كنيم، تابستان توليد

مديركل دفتر فني توليد توانير
تعميرات واحدهاي نيروگاهي در فصل تعميرات امسال، در حدود 12 هزار مگاوات بيشتر از ظرفيت نصب شده برق كشوراست، چرا كه برخي واحدها دوبار تحت تعمير قرارمي گيرند.اكنون ظرفيت نصب شده برق كشور به 70 هزار و 165 مگاوات مي رسد.

تلاش مي كنيم پروژه هاي الويت دار وارد شبكه شود

مديرعامل برق منطقه اي تهران در ششمين كنفرانس نيروگاه هاي برق
طبق آمارهاي بين المللي بايد تا سال 2050 بيش از 75 درصد از خودروهاي جهان تبديل به برقي شوند و ما نيز براي خودروهاي برقي بايد توسعه نيروگاهي انجام بدهيم. اين كار در حال پيگيري است و مطالعه هايي انجام شده است و قرار است با خودروسازان نيز هماهنگي هاي لازم انجام شود.

پست برقي كه با استفاده از تجهيزات يك پست ديگر ساخته شد

در ايلام
متخصصان كشور موفق شدند پست برقي را با استفاده از تجهيزات كنار گذا شته شده پستي ديگر بسازند كه به اين ترتيب بالغ بر 7.5 ميليارد ريال در هزينه ها صرفه جويي شد و علاوه بر تجربه جديدي در اين خصوص به دست آمد.

جايزه سطح يك پيشرو در مديريت سلامت اداري به توانير رسيد

يك سوم جوايز مديريت سلامت اداري در دست برقي ها
در دومين دوره مديريت سلامت اداري كه مراسم اختتاميه آن در تهران برگزار شد، شركت توانير علاوه بر كسب عنوان "سازمان برگزيده بخش انرژي"؛ جايزه "سطح يك سازمان هاي پيشرو سلامت اداري" را نيز تصاحب كرد.

هر كيلووات ساعت برق توليدي مولدهاي مقياس كوچك 373 ريال خريداري مي شود

در صورت داشتن راندمان 42 درصدي
مولدهاي مقياس كوچك با راندمان بالاتر از 42 درصد مورد حمايت ويژه توانير قرار مي گيرند.

برگزاري همايش بررسي نتايج اولين دوره مميزي شركتهاي تعميراتي انتقال و فوق توزيع در توانير

نخستين همايش بررسي نتايج مميزي شركتهاي تعميراتي با حضور معاون هماهنگي توليد شركت توانير برگزار شد.

اخبار دفتر فني و نظارت انتقال

اخبار دفتر فني و نظارت انتقال
صفحه 1 از 1