صفحه 1 از 2

نخستين همايش «مديران آينده صنعت برق كشور» در تهران برگزار مي شود

چهارم و پنجم مهرماه جاري
نخستين همايش مديران آينده صنعت برق كشور با هدف آشنايي با سياستهاي اقتصاد مقاومتي، برنامه ششم توسعه، سياستهاي جديد دولت در پرورش مديران جوان و نظامهاي انتخاب مديران با حضور مديران ارشد صنعت برق كشور طي روزهاي چهارم و پنجم مهرماه جاري در پژوهشگاه نيرو برگزار مي شود.

توانيرگواهينامه مطابقت با استانداردهاي توليد صادر مي كند

با صدور فراخواني خطاب به تامين كنندگان كنتورهاي هوشمند اعلام شد
شركت توانير با اعلام فراخواني خطاب به تامين كنندگان كنتورهاي هوشمند برق، از صدور گواهينامه مطابقت با استانداردهاي توليد براي كنتورهاي توليدي خبرداد.

مشكلي براي تامين بودجه بخش تحقيقات صنعت برق نداريم

مديركل دفتر تحقيقات شركت توانير
مديركل دفتر تحقيقات شركت توانير تاكيد كرد: براي انجام پژوهش در صنعت برق، با مشكل مالي مواجه نيستيم.

طراحي و ساخت 6 روبات ويژه برقي / بكارگيري روبات ها در بخش تعمير و نگهداري +تصاوير

مديركل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانير از موفقيت متخصصان داخلي خبر داد
مديركل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانيربا بيان اين مطلب به اهميت بهره گيري از فن آوري روباتيك در صنعت برق اشاره كرد و كاربرد مستقيم روباتها در اين صنعت را بيشتر به حوزه بهره برداري و تعمير و نگهداري مربوط دانست.

امضاء تفاهم نامه همكاري شركت برق منطقه اي يزد با پارك علم و فناوري

با حضور مديركل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانير، مديرعامل شركت برق منطقه اي يزد و نمايندگان پارك علم و فناوري يزد تفاهم نامه تحقيقات كاربردي مرتبط با نيازهاي صنعت برق استان و همكاري هاي علمي، پژوهشي و فناوري به امضا رسيد.

تحقيقات موتور محرك سازمانهاي موفق است

معاون تحقيقات و منابع انساني توانير:
پروژه پيل سوختي هيدروژني،روبات بالا رونده، طراحي و ساخت انواع آزمايشگاههاي تست اتصال كوتاه و استفاده از فناوري نانو در بهبود كارايي تجهيزان صنعت برق از جمله پروژه هاي تحقيقاتي صنعت برق كشور است

پروژه هاي تحقيقاتي نبايد در حد نمونه باقي بماند/ تجاري سازي در تحقيقات هدف اصلي است

معاون تحقيقات و منابع انساني توانير
پروژه ها بايستي به سمت تجاري سازي انجام شود و صرفا به يك نمونه تحقيقاتي منجر نشود و در قرارداد ها ي تحقيقاتي ابتدا نقطه آخر ديده شود و جهت تجاري سازي آن اقدامات لازم صورت گيرد.

گشايش نهمين كنفرانس حفاظت و كنترل سيستم هاي قدرت با حضور مهندس حائري

با وجود آنكه چهاردهمين توليدكننده بزرگ برق در دنيا هستيم،اما به لحاظ مصرف نيز جزو پرمصرف ترين كشورهاي منطقه به شمار مي رويم.

نكوداشت مردي از ديار علم و صنعت / به پاس سال ها تلاش براي وطن

تابستان سال 80 در برق تهران مشكلات زيادي داشتيم. تعمير ترانس نيروگاه بعثت را كه خراب شده بود به گروهي از متخصصان سپرده بوديم و دكتر محسني ناظر پروژه بودند. رطوبت عايق بالا بود و با سيستم هاي مرسوم نمي توانستيم عايق ترانس را خشك كنيم. در اين شرايط دكتر محسني پيشنهاد كرد كه ترانس را اتصال كوتاه كنيم و جريان را از مغز داخل ترانس عبور دهيم. چنين تكنيكي كه مستلزم محاسبات بسيار دقيق بود در كشور انجام نشده بود و دكتر محسني تنها كسي بود كه با اعتماد به نفس بالا چنين پيشنهادي را مطرح كرد. اين پيشنهاد عملي شد و ترانس در عرض دو روز خشك شد و به شبكه برگشت.

عزم جدي صنعت برق براي استفاده از نرم افزارهاي بومي مطالعات شبكه برق

در نشست بومي سازي نرم افزارهاي مطالعات شبكه برق در توانير عنوان شد
مدير كل دفتر فن آوري اطلاعات و آمار توانير توانمندي توليد نرم افزار در كشور را فراتر از انتظار دانست و با اشاره به خودكفايي صنعت برق در توليد محصولات اساسي بخشهاي توليد، انتقال و توزيع ، موفقيت در عرصه نرم افزاري را نيازمند هماهنگي ، تعامل و همدلي دانست.

تجاري سازي پروژه هاي تحقيقاتي از مهمترين اولويتهاي بخش تحقيقات توانير است

مدير كل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانير
مدير كل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانير نيز بيان داشت: نگاه فعاليتهاي تحقيقاتي بايد حل مسائل و مشكلات صنعت برق كشور در بخشهاي فني ، مالي ، حقوقي و ... باشد.

اجراي نظام ارزيابي عملكرد مديران و كارمندان دربرق منطقه اي خوزستان

معاون منابع انساني شركت برق منطقه اي خوزستان گفت: نظام ارزيابي عملكرد مديران و كارمندان از ابتداي سال 93 در شركت برق منطقه اي خوزستان اجرايي شد.

امضاي تفاهم نامه همكاري برق منطقه اي سمنان و دانشگاه آزاد اسلامي

براساس تفاهم نامه همكاري كه ميان دانشگاه آزاد اسلامي واحد سمنان و شركت برق منطقه اي سمنان به امضا رسيد، از اين پس دو طرف در چندين رشته فعاليت باهم همكاري خواهند داشت.

ساماندهي و اجراي صحيح قوانين و آيين نامه ها، هدف اصلي مميزي صنعت برق

فروردين 93- همايش مميزان صنعت برق ايران برگزار شد
همايش مميزان صنعت برق ايران با برپايي آموزشهاي عمومي و اختصاصي مبتني بر مميزي بومي صنعت برق، طي 2 روز در پژوهشگاه نيرو برگزار شد.

چهار نوآوري برق تبريز در جشنواره ملي علم تا عمل

جديد ترين نوآوري هاي مهندسان شركت توزيع نيروي برق تبريز در چهارمين جشنواره و نمايشگاه ملي علم تا عمل به نمايش گذاشته شدند.

بهره برداري آزمايشي از 4 طرح جديد در حوزه فناوري اطلاعات

ازطريق ويدئو كنفرانس و با ارتباط تصويري و مجازي معاون وزير نيرو و مديرعامل توانيرصورت گرفت
درنشست كميسيون تحول اداري توانير كه با ارتباط و حضور مجازي معاون وزير نيرو در امور برق و انرژي و مديرعامل توانيرازطرح ويدئو كنفرانس، بهره برداري آزمايشي از 4 طرح جديد در حوزه فناوري اطلاعات آغاز شد.

تجربه اي از خطه هميشگي فارس

ارتباطي كه منجر به پيشرفت شد
نتيجه ارتباط با دانشگاه ها و صنعت همواره موثر بوده است. به ويژه اگر طرحي در زمان تنظيم شده و براساس نياز روز به پايان مي رسيد،آثاري دوچندان و اميد بخش داشت. در ميان بيان برخي تجربيات موفق مي تواند خود چراغ راهي باشد براي ساير شركت هاي برقي تا ارتباط خود را به دانشگاه ها همواره توسعه دهند.درهمين خصوص روز گذشته مديردفترتحقيقات و كنترل كيفيت تجهيزات برق منطقه اي فارس در گفت وگويي با روابط عمومي اين شركت ضمن اعلام به اولويت هاي تحقيقاتي اشاره كرد.

طراحي و ساخت اولين رله اضافه جريان نيومري در كشور

براي نخستين بار در كشور صورت گرفت
به دنبال همكاري با دانشگاه ها و مراكز علمي و پژوهشي توسط برق منطقه اي فارس، متخصصان داخلي كشور موفق به طراحي و ساخت رله نيومري شدند و گامي ديگر را در راستاي تكميل زنجيره خودكفايي كامل صنعت برق برداشتند.

نخستين همايش تخصصي فناوري نانو در صنعت برق و انرژي برگزار شد

نخستين همايش يك روزه تخصصي فناوري نانو در صنعت برق و انرژي امروز چهارشنبه در پژوهشگاه نيرو برگزار شد.

اولويت هاي كاربرد فناوري نانو در صنايع برق و انرژي

مهندس حائري در پيامي به نخستين همايش تخصصي فناوري نانو در صنعت برق و انرژي بيان كرد
مديرعامل توانير با ابراز اطمينان از اين كه متخصصان صنعت برق سريعتر و گسترده تر از ساير صنايع تحت تاثير اين فناوري قرار خواهند گرفت، اظهار كرد: فناوري نانو تمام بخش هاي صنعت برق و انرژي را تحت تاثير قرار داده و تغييرات شگرفي در تصور انسان از دنياي انرژي ايجاد خواهد كرد.
صفحه 1 از 2