صفحه 1 از 2

كارگاه آموزشي استانداردهاي صنعت برق برگزار مي شود

توسط دفتر تحقيقات و توسعه فناوري توانير
همزمان با بيست و سومين كنفرانس توزيع نيروي برق كشور، كارگاه آموزشي نظامنامه جديد استانداردهاي صنعت برق توسط توانير برگزار مي شود.

معرفي توانمندي هاي فناوري رباتيك صنعت برق

فردا در پژوهشگاه نيرو انجام مي شود
همزمان با بيست و سومين دوره كنفرانس توزيع نيروي برق كشور، توانمندي هاي فناوري رباتيك صنعت برق در نشستي ويژه معرفي خواهد شد.

موفقيت ايراني ها در ساخت دستگاهي براي كنترل لحظه اي فركانس شبكه قدرت

همكاري صنعت برق و دانشگاه نتيجه داد
دستگاه ذخيره ساز فلايويل به منظور كنترل لحظه اي فركانس شبكه قدرت به كارفرمايي دفتر تحقيقات و توسعه فناوري شركت توانير و دانشگاه صنعتي اميركبير تهران طراحي و ساخته شد.

سرمايه گذاري سالانه 25 ميليارد توماني توانير در طرح هاي تحقيقاتي

مديركل تحقيقات و توسعه فناوري شركت توانير خبرداد
مديركل تحقيقات و توسعه فناوري شركت توانير گفت: براي طرحهاي تحقيقاتي و حتي براي طرحهاي خارج از اولويت و طرحهايي كه بايد بنا به ضرورت در اسرع وقت اجرا شود از بابت تخصيص منابع جاي نگراني وجود ندارد و آمادگي لازم براي تخصيص منابع در اين زمينه وجود دارد.

تعيين اهداف 12 گانه صنعت برق در سند چشم انداز توانير

سند چشم انداز توانير در افق 1404 نهايي شد
سند چشم انداز شركت توانير در افق سال 1404 پس از جلسات متعدد، نهايي شد. در اين سند اهدافي 12 گانه براي صنعت برق ترسيم شده است كه از آن جمله مي توان به تاب آوري شبكه و توانمندي صنعت در مديريت بحران و پدافند غير عامل، اتوماسيون و هوشمندسازي شبكه برق، كسب فناوريهاي نوين و كاربردي، مركزيت تبادل برق در منطقه و مديريت عرضه و تقاضاي برق اشاره كرد.

طراحي نرم افزار جامع تشخيص عيوب الكترونيكي خطوط انتقال

براي نخستين بار در كشور و با همكاري صنعت برق و دانشگاه شهيد باهنر كرمان انجام مي شود
براي نخستين بار در كشور،نرم افزار جامع تشخيص عيوب الكترونيكي خطوط انتقال با همكاري شركت برق منطقه اي كرمان و دانشگاه شهيد باهنردر حال طراحي است كه ارايه الگوريتم هاي هوشمند و كاملا خودكار جهت تعيين عيوب الكتريكي خطوط انتقال در قالب يك نرم افزار جامع كاربرپسند با قابليت گزارش دهي خطا از مهمترين اهداف آن به شمار مي رود.

شركت توانير به دنبال تحقيقات كاربردي است

مديركل دفتر تحقيقات و فناوري اطلاعات توانير//
مديركل دفترتحقيقات و توسعه فناوري توانير بيان داشت: باگسترش روزافزون علم، پژوهش نقش پررنگ تري را در رفع مشكلات و موانع پيدا كرده است و يكي از مباحثي كه توانير با جديت دنبال مي نمايد توجه به تحقيقات كاربردي جهت تحقق اهداف و برنامه هاي كلان خود است كه در اين راستا با انجام تفاهمنامه هايي با پژوهشگاه نيرو و مراكز دانشگاهي تلاش داريم به نيازهاي روز شركتها پاسخ دهيم.

عملكرد مطلوب توانير در پياده سازي برنامه هاي دولت الكترونيك

رييس امور توسعه دولت الكترونيك در سازمان اداري و استخدامي كشور تاكيد كرد
رييس امور توسعه دولت الكترونيك در سازمان اداري و استخدامي كشور در رييس امور توسعه دولت الكترونيك در سازمان اداري و استخدامي كشور ، عملكرد توانير را در پياده سازي برنامه هاي دولت الكترونيك مطلوب ارزيابي كرد.

امنيت اطلاعات اساس هرگونه توسعه در IT صنعت برق است

معاون تحقيقات و منابع انساني توانير
معاون تحقيقات و منابع انساني توانير در ششمين گردهمايي تخصصي فن آوري اطلاعات صنعت برق، ضمن تبيين استراتژيها و سياستهاي كلان ICT در اين صنعت، امنيت اطلاعات را به عنوان زيربناي هرگونه اقدامات توسعه اي در اين حوزه مورد تاكيد قرار داد.

صنعت برق كشور، در صدد پروژه هاي كلان تحقيقاتي است

مدير كل دفتر تحقيقات و فن آوري شركت توانير
مدير كل دفتر تحقيقات و فن آوري شركت توانير با اشاره به تركيب كميته تحقيقات و نحوه حضور نماينده از دانشگاه ها اعلام كرد: مطابق دستور العمل مربوطه، برگزاري جلسه كميته تحقيقات شركت ها با حضور 6 نفر و يك نفر از اعضاي هيئت علمي دانشگاه ها ضرورت دارد.

نخستين همايش «مديران آينده صنعت برق كشور» در تهران برگزار مي شود

چهارم و پنجم مهرماه جاري
نخستين همايش مديران آينده صنعت برق كشور با هدف آشنايي با سياستهاي اقتصاد مقاومتي، برنامه ششم توسعه، سياستهاي جديد دولت در پرورش مديران جوان و نظامهاي انتخاب مديران با حضور مديران ارشد صنعت برق كشور طي روزهاي چهارم و پنجم مهرماه جاري در پژوهشگاه نيرو برگزار مي شود.

توانيرگواهينامه مطابقت با استانداردهاي توليد صادر مي كند

با صدور فراخواني خطاب به تامين كنندگان كنتورهاي هوشمند اعلام شد
شركت توانير با اعلام فراخواني خطاب به تامين كنندگان كنتورهاي هوشمند برق، از صدور گواهينامه مطابقت با استانداردهاي توليد براي كنتورهاي توليدي خبرداد.

مشكلي براي تامين بودجه بخش تحقيقات صنعت برق نداريم

مديركل دفتر تحقيقات شركت توانير
مديركل دفتر تحقيقات شركت توانير تاكيد كرد: براي انجام پژوهش در صنعت برق، با مشكل مالي مواجه نيستيم.

طراحي و ساخت 6 روبات ويژه برقي / بكارگيري روبات ها در بخش تعمير و نگهداري +تصاوير

مديركل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانير از موفقيت متخصصان داخلي خبر داد
مديركل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانيربا بيان اين مطلب به اهميت بهره گيري از فن آوري روباتيك در صنعت برق اشاره كرد و كاربرد مستقيم روباتها در اين صنعت را بيشتر به حوزه بهره برداري و تعمير و نگهداري مربوط دانست.

امضاء تفاهم نامه همكاري شركت برق منطقه اي يزد با پارك علم و فناوري

با حضور مديركل دفتر امور تحقيقات برق شركت توانير، مديرعامل شركت برق منطقه اي يزد و نمايندگان پارك علم و فناوري يزد تفاهم نامه تحقيقات كاربردي مرتبط با نيازهاي صنعت برق استان و همكاري هاي علمي، پژوهشي و فناوري به امضا رسيد.

تحقيقات موتور محرك سازمانهاي موفق است

معاون تحقيقات و منابع انساني توانير:
پروژه پيل سوختي هيدروژني،روبات بالا رونده، طراحي و ساخت انواع آزمايشگاههاي تست اتصال كوتاه و استفاده از فناوري نانو در بهبود كارايي تجهيزان صنعت برق از جمله پروژه هاي تحقيقاتي صنعت برق كشور است

پروژه هاي تحقيقاتي نبايد در حد نمونه باقي بماند/ تجاري سازي در تحقيقات هدف اصلي است

معاون تحقيقات و منابع انساني توانير
پروژه ها بايستي به سمت تجاري سازي انجام شود و صرفا به يك نمونه تحقيقاتي منجر نشود و در قرارداد ها ي تحقيقاتي ابتدا نقطه آخر ديده شود و جهت تجاري سازي آن اقدامات لازم صورت گيرد.

گشايش نهمين كنفرانس حفاظت و كنترل سيستم هاي قدرت با حضور مهندس حائري

با وجود آنكه چهاردهمين توليدكننده بزرگ برق در دنيا هستيم،اما به لحاظ مصرف نيز جزو پرمصرف ترين كشورهاي منطقه به شمار مي رويم.

نكوداشت مردي از ديار علم و صنعت / به پاس سال ها تلاش براي وطن

تابستان سال 80 در برق تهران مشكلات زيادي داشتيم. تعمير ترانس نيروگاه بعثت را كه خراب شده بود به گروهي از متخصصان سپرده بوديم و دكتر محسني ناظر پروژه بودند. رطوبت عايق بالا بود و با سيستم هاي مرسوم نمي توانستيم عايق ترانس را خشك كنيم. در اين شرايط دكتر محسني پيشنهاد كرد كه ترانس را اتصال كوتاه كنيم و جريان را از مغز داخل ترانس عبور دهيم. چنين تكنيكي كه مستلزم محاسبات بسيار دقيق بود در كشور انجام نشده بود و دكتر محسني تنها كسي بود كه با اعتماد به نفس بالا چنين پيشنهادي را مطرح كرد. اين پيشنهاد عملي شد و ترانس در عرض دو روز خشك شد و به شبكه برگشت.

عزم جدي صنعت برق براي استفاده از نرم افزارهاي بومي مطالعات شبكه برق

در نشست بومي سازي نرم افزارهاي مطالعات شبكه برق در توانير عنوان شد
مدير كل دفتر فن آوري اطلاعات و آمار توانير توانمندي توليد نرم افزار در كشور را فراتر از انتظار دانست و با اشاره به خودكفايي صنعت برق در توليد محصولات اساسي بخشهاي توليد، انتقال و توزيع ، موفقيت در عرصه نرم افزاري را نيازمند هماهنگي ، تعامل و همدلي دانست.
صفحه 1 از 2